Kancelarie Adwokackie Indan-Pykno
PL   |   Facebook
Kancelarie Adwokackie Indan-Pykno

Frankowicze


Po gwałtownym wzroście kursu franka szwajcarskiego w 2015 roku sytuacja posiadaczy kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem CHF stała się bardzo trudna. Zarówno raty kredytu, jak i wysokość zobowiązania kredytobiorcy znacznie wzrosły, a z każdym kolejnym miesiącem powiększa się strata kredytobiorcy. W rezultacie, regularne spłaty rat kredytu stały się bardzo uciązliwe a w wielu przypadkach wręcz niemożliwe. Co gorsze, często nawet sprzedaż obciążonej nieruchomości nie jest wystarczającym rozwiązaniem, gdyż jej wartość jest znacznie niższa niż kwota kapitału kredytu pozostającego do spłaty (tzw. “przywiązanie do mieszkania”). Do tego, w chwili obecnej wiadomo już, że "frankowicze" nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony polskiego państwa.

Jedyną możliwością polepszenia sytuacji jest dochodzenie swych praw na drodze sądowej. Istotnym w tym kontekście jest fakt, że sądy coraz częściej stają po stronie frankowiczów i wydają orzeczenia niekorzystne dla banków. Dotyczą one w przeważającej większości stosowania przez banki w umowach kredytowych klauzul naruszających interesy kredytobiorcy.

Kancelarie Adwokackie INDAN-PYKNO oferują doradztwo i profesjonalną pomoc prawną na rzecz Klientów, którzy mają problem z “kredytem frankowym” (waloryzowanym walutą CHF) i którzy zamierzają pozwać bank i odzyskać swoje pieniądze.

Kancelarie Adwokackie INDAN-PYKNO w szczególności:

Nieruchomości
Podział majątku
Obsługa firm
Zasiedzenie
Rozwód / separacja
Polisolokaty
Umowy
Sprawy karne
Frankowicze
Spadki
Prawo pracy
Odszkodowania
Prawo spółek
Alimenty / sprawy rodzinne
Windykacja
Postępowanie administracyjne
Ochrona danych osobowych
Compliance

Szybki kontakt

Zostaw nam swój numer telefonu, a zadzwonimy do Ciebie.

Numer telefonu
E-mail
Imię i nazwisko / nazwa firmy
Preferowane godziny kontaktu