Kancelarie Adwokackie Indan-Pykno
PL   |   Facebook
Kancelarie Adwokackie Indan-Pykno

adwokat dr Michał Indan-Pykno


Michał Indan-Pykno Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2011-2014 odbył aplikację adwokacką, którą zakończył złożeniem egzaminu państwowego, uzyskując tytuł zawodowy adwokata. Od września 2014r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką.

W trakcie studiów prawniczych ukończył kurs prawa europejskiego w Centrum Studiów Europejskich UMK im. Jeana Moneta. Uczestnik Letniej Szkoły Praw Człowieka w Helsinkach im. Erika Castren na Uniwersytecie w Helsinkach z zakresu prawa międzynarodowego.

W 2011 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, początkowo pod kierunkiem Pana prof. Tadeusza Jasudowicza a następnie pod kierunkiem prof. Michala Balcerzaka. W dniu 14 marca 2017r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu pt. Słuszne zadośćuczynienie w systemie europejskiej konwencji praw człowieka. W dniu 14 marca 2017r. Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu podjęła uchwałę o nadaniu adwokatowi Michałowi Indan-Pykno stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

Wykładowca w ramach programu szkolenia aplikantów adwokackich z zakresu prawa europejskiego i praw człowieka. Był pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Prowadził zajęcia m.in. z zakresu ochrony danych osobowych i informacji niejawnych.

Od 2012 roku do chwili obecnej członek Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

W swojej pracy zawodowej posługuje się biegle językiem angielskim.


Wiktor Indan-Pykno

adw. Wiktor Indan-Pykno
Maciej Indan-Pykno

adw. dr Maciej Indan-Pykno
Michał Indan-Pykno

adw. dr Michał Indan-Pykno
Liliana Indan-Pykno

adw. Liliana Indan-Pykno
mediator
Szybki kontakt

Zostaw nam swój numer telefonu, a zadzwonimy do Ciebie.

Numer telefonu
E-mail
Imię i nazwisko / nazwa firmy
Preferowane godziny kontaktu